სამების კვირას მიტროპოლიტი იონათანი დაესწრო ღვთისმსახურებას მინსკში
სამების დღესასწაულზე მინსკის სულიწმიდის საკათედრო ტაძრიდან ღამისთევის სიფხიზლის გადაცემისას შენიშნეს განთავისუფლებული ტულჩინისა და ბრატსლავის მიტროპოლიტი იონათანი.
„თულჩინისა და ბრატსლავის მიტროპოლიტმა იონათანმა (ელეცკიხი) წირვაზე ილოცა“, - ნათქვამია ბელორუსის მართლმადიდებლური ეკლესიის პრესსამსახურის განცხადებაში.
ადრე გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ეპისკოპოს იონათანს ინსულტის გამო მკურნალობა და რეაბილიტაცია ესაჭიროება, ამიტომ მოსკოვში გაემგზავრა.
შეგახსენებთ, რომ 18 ივნისს ვინიცის სააპელაციო სასამართლომ ძალაში დატოვა პირველი ინსტანციის სასამართლოს განაჩენი, რომლის მიხედვითაც, ტულჩინის ეპარქიის ადმინისტრატორს მიტროპოლიტ იონათანს მიესაჯა ხუთი წლით თავისუფლების აღკვეთა ქონების კონფისკაციით. ეპისკოპოსმა დანაშაული არ აღიარა.