სახალხო დეპუტატი: რესპუბლიკელებმა უკვე შეაფასეს ფილმი უმე-ის დევნის შესახებ
ფილმი იკვლევს უკრაინაში ადამიანის უფლებების მწვავე პრობლემას, რომელიც დაკავშირებულია სახელმწიფოს მიერ UOC-ის უკანონო დევნასთან. ფოტო: Скриншот видео
ამერიკულ არხებზე უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის დევნის შესახებ დოკუმენტური ფილმი, რომელიც დამზადებულია Amsterdam & Partners LLP-ის მიერ, აჩვენეს. როგორც დეპუტატმა არტემ დმიტრუკმა ტელეგრამ-არხზე განაცხადა, ის ამერიკის რესპუბლიკური პარტიის წარმომადგენლებმაც ნახეს.
სახალხო დეპუტატმა გამოაქვეყნა მოკლემეტრაჟიანი ფილმის უკრაინული ვერსია, სადაც აღნიშნა, რომ შტატებში მაყურებელს აჩვენეს ეკლესიების ძალისმიერი ჩამორთმევისა და უმე-ის მორწმუნეებზე და სასულიერო პირებზე თავდასხმის კადრები , ახსენეს ასევე მართლმადიდებელი ჟურნალისტებიც.
„კერძოდ, აშშ-ს შესაძლო ვიცე-პრეზიდენტმა ჯ.დ. ვენსმა, მართლმადიდებლური ეკლესიის იერარქმა აშშ-ში, ამერიკელმა პოლიტიკოსებმა, უკრაინელმა ჟურნალისტებმა და სამხედრო მოსამსახურეებმა ისაუბრეს უკრაინელი მორწმუნეების წინააღმდეგ რეპრესიებზე“, - წერს ის.
დმიტრუკმა თავის გამომწერებს ფილმის ყურებისკენ მოუწოდა და ეს ამბავი სხვებსაც გაუზიარა.
„დიახ, ამბობენ, რომ რესპუბლიკელებმა უკვე შეაფასეს ეს სამუშაო“, - აღნიშნა დეპუტატმა.
როგორც მჟკ წერდა, ეს ვიდეო ადრე დაანონსდა უმე-ის ამერიკელმა მცველმა რობერტ ამსტერდამმა, რომელმაც განაცხადა, რომ მას აშშ-ში აჩვენებდნენ.
შემზარავი არსებები საჩუქრების დარიგების ნაცვლად ბავშვებს შეაშინებენ.
უმე აღავლენს ლოცვას ოდესის დაბომბვის შედეგად ყველა დაღუპულთა და დაშავებულთათვის.
სოფელში უმე-ის მორწმუნეებს სისტემატიურად დევნიან.
ინოვაცია დაეხმარება მათ, ვინც ვერ ახერხებს ვატიკანში ჩამოსვლას წმინდა პეტრეს ბაზილიკის დასათვალიერებლად.