კიევში უნეტარესი ხელმძღვანელობდა წმ. ოლგას ტაძრის 30 წლის იუბილეს აღნიშვნას
წმიდა მოციქულთა თანასწორ პრინცესა ოლგას ხსენების დღეს, მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონოფრემ საღმრთო ლიტურგია აღავლინა კიევის წმ. ოლგას ტაძარში, იუწყება უმე-ის საინფორმაციო-საგანმანათლებლო დეპარტამენტი.
მცირე შესასვლელთან მისმა უნეტარესმა საპატიო მოძრვარს, დეკანოზ ვსევოლოდ რიბჩინსკის, ფოჩაევის იობის 1-ლი ხარისხის ორდენი გადასცა. წინამძღვარმა ასევე საღვთისმსახურო ჯილდოებით დააჯილდოვა ტაძრის წინამძღვარი და სასულიერო პირები.
თავის ქადაგებაში მისმა უნეტარესმა ისაუბრა პრინცესა ოლგას სამოციქულო ღვაწლის მნიშვნელობაზე ჩვენს ქვეყანაში მართლმადიდებლობის დამკვიდრებაში. მისი თქმით, მისი მმართველობის პერიოდში „ბევრმა ადამიანმა შეიცნო ღმერთი, მოინათლა, აშენდა მრავალი ეკლესია და განდიდდა ღვთის სახელი ჩვენს მიწაზე“.
საგანგებო ლიტანიაზე აღმართეს შუამდგომლობა უკრაინის მიწაზე მშვიდობისა და მტრისგან განთავისუფლების შესახებ, რათა უფალმა შეიწყნაროს ჩვენი ხალხი და გადაარჩინოს სასოწარკვეთილნი და დაკარგულები; კეთილი ნების მქონე ადამიანების კეთილდღეობისთვის, რომლებიც ეხმარებიან გაჭირვებულებს. წინამძღოლმა ღმერთს წყალობა სთხოვა უკრაინელი ხალხისთვის, ხელისუფლების გონიერებისთვის, გააძლიეროს ჯარისკაცები გამბედაობით, გაათავისუფლოს პატიმრები, განკურნოს ავადმყოფები და შეიფაროს ისინი, ვინც სახლს მოკლებულია.
ღვთისმსახურების დროს მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონოფრემ ოლგინსკის ტაძრისთვის ახალი დიაკვნად - ანდრეი შკურკო აკურთხა.
ლიტურგიის შემდეგ წინამძღვარმა და სასულიერო პირებმა აღასრულეს დიდების რიტუალი მოციქულთა თანასწორი წმიდა ოლგას ლოცვით.
მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ ყველას მიულოცა მრევლის 30 წლის იუბილე. შემდეგ არქიპასტორმა საეკლესიო ჯილდოები გადასცა ოლგინსკის ტაძრის აქტიურ მრევლს. ტაძრის წინამძღვარმა, დეკანოზმა ვიტალი კოცაბამ წინამძღვარს სტუმრობისა და ლოცვისთვის მადლობა გადაუხადა. სამადლობელი სიტყვა ასევე წარმოთქვა მრევლის დამაარსებელმა, დეკანოზმა ვსევოლოდ რიბჩინსკიმ.
ღვთისმსახურების დასრულების შემდეგ, წინამძღვარმა დალოცა საქველმოქმედო ბაზრობის გახსნა, რომელიც ტაძრის ტერიტორიაზე უკრაინის შეიარაღებული ძალების დაჭრილი ჯარისკაცების მხარდასაჭერად იმართება.