კნიაჟიცკი შეშფოთებული იყო რადას პრეზიდიუმში ჯვრების არსებობით
პარტია ,,ევროპის სოლიდარობის’’ დეპუტატმა მიკოლა კნიაჟიცკიმ უმაღლეს რადაში ჯვრები აღმოაჩინა. როგორც სახალხო დეპუტატი და №8371 კანონის მიღების ერთ-ერთი ინიციატორი საკუთარ ფეისბუქზე წერს, ის შეშფოთებულია, რომ პარლამენტში პრეზიდიუმი და პრეზიდენტის ადგილი შესაძლოა უმე-ის მღვდლების მიერ იყოს ნაკურთხი.
„მეგობრებო, დამეხმარეთ ამის გარკვევაში. ჩვენ აქ რუსული ეკლესიის აკრძალვისთვის ვიბრძვით. პრეზიდიუმში და პრეზიდენტის სავარძელთან უცნაური ჯვრები ვიპოვეთ. წარწერები ძველ საეკლესიო სლავურ ენაზეა, ჯვარი რუსული ეკლესიისთვის დამახასიათებელი ფორმისაა. მაშ ვინ აკურთხა პრეზიდიუმი? იქნებ ვცდები? – მიმართა მან გამომწერებს.
როგორც მჟკ წერდა, ნიკოლაი კნიაჟიცკიმ თქვა, რომ ეთნოპოლიტიკისა და სინდისის თავისუფლების სახელმწიფო სამსახური ჩართული იყო ანტიეკლესიური კანონპროექტის 8371-ის დაბლოკვაში.