კიევში რუსეთის ნათლობის დღის აღსანიშნავად მეუ-ს რეკლამას განათავსებენ-მედია
კიევის მერმა ვიტალი კლიჩკომ რუსეთის გაქრისტიანების 1033 წელთან დაკავშირებით თავის ქვეშევრდომებს დაავალა კიევში მეუ-ს რეკლამის განთავსდება, იუწყება kievvlast.com.ua და მიუთითებს 2021 წლის 16 ივლისის კიევის მერის განსაკუთრებულ დავალებას № 25865.
„რუსეთ-უკრაინის გაქრისტიანების 1033 წელთან დაკავშირებით გთხოვთ უზრუნველყოთ სარეკლამო მოწყობილობებზე შემდეგი ტიპის თემატური პლაკატების განთავსება: „ფარი, რომელიც დგას განცალკევებით“ 10 ერთეულის ოდენობით და „ლაითპოსტერი“ 10 ერთეულის ოდენობით შესაბამისი საინფორმაციო მასალით“, - ნათქვამია დოკუმენტში.
რეკლამის განთავსების ვადებია - 2021 წლის 20 ივლისიდან 15 აგვისტომდე.
დავალება მიმართულია კიევის საქალაქო სახელმწიფო ადმინისტრაციის თავმჯდომარის ვალენტინ მონდრიევსკისადმი, რეკლამის საკითხებში სამმართველოს უფროსის ოქსანა პოლიშჩუკისადმი და „კიევრეკლამის“ დირექტორის მოვალეობის შემსრულებლის ოქსანა ძიადევიჩისადმი.
როგორც მანამდე მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი იუწყებოდა, «Миряне»-მ (ერისკაცებმა) მიმართეს კიევის ხელისუფლებას მომავალ ლიტანიობასთან დაკავშირებით.