საკრებულო დღეს ტერნოპოლის უმე-ის საკათედრო ტაძრის საკითხს განიხილავს
ტერნოპოლის საქალაქო საბჭოს მე-40 სესიის დღის წესრიგში, რომელიც 2 აგვისტოს დილის 10 საათზე დაიწყო, განიხილეს უმე-ის ტერნოპოლის ეპარქიის საკათედრო ტაძრისა და ეპარქიის ადმინისტრაციის საკითხი. ეპარქიის პრესსამსახური მორწმუნეებს ლოცვის გააქტიურებას სთხოვს.
"Ძვირფასო მეგობრებო! ამ და მომდევნო დღეებში ვითხოვთ თქვენს გულითად ლოცვას ჩვენი საკათედრო ტაძრისა და ეპარქიის ადმინისტრაციისთვის. პარასკევს, საკრებულო გეგმავს განიხილოს შემდეგი საკითხი: „მეუ-ს ტერნოპოლის ეპარქიის ვერა, ნადეჟდა, ლუბოვისა და მათი დედის სოფიას ტაძრის სამრევლო’’. ყველას ვთხოვთ წმინდა ლოცვას! ვისაც როგორც შეუძლია - ზოგმა მეტანიით ყოველდღე, ზოგმა აკათისტის კითხვით, ზოგმა ფსალმუნის, ზოგმა - კანონის’’. - საუბარია ეპარქიის ფეისბუქ - გვერდზე გავრცელებულ შეტყობინებაში.
საკითხი ტერნოპოლის საკათედრო ტაძართან და ეპარქიის ადმინისტრაციასთან დაკავშირებით განსახილველად წარადგინა დეპუტატმა ვიქტორ კიბლიარმა დღის წესრიგში 114 ნომრით. შეხვედრის ონლაინ გადაცემა იმართება საკრებულოს არხზე.