არალოგიკურია დაუძახო ეკლესიის მოღვაწეებს, რომლებიც ყოფენ ქვეყანას,-ექსპერტი
უკრაინაში კონსტანტინოპოლის პატრიარქ ბართლომეს მოწვევა, რომელიც ჰყოფს ქვეყანას, არის ხელისუფლების არალოგიკური საქციელი, რომელიც თავს საეროს უწოდებს და აცხადებს, რომ არ ერევა საეკლესიო საკითხებში, თქვა სატელევიზიო არხის «Перший незалежний» ეთერში ექსპერტმა სახელმწიფო მართვის საკითხებში რომან გოლოვინმა.
"თუ ჩვენ ვამბობთ, რომ ჩვენ საერო სახელმწიფო ვართ, მაშინ აბსოლუტურად არალოგიკურია ჩამოყვანა, ასე ვთქვათ, საეკლესიო მოღვაწეების, რომლებიც ჰყოფენ უკრაინას. ამის გაკეთება შეიძლებოდა, თუ ეს ფაქტორი გააერთიანებდა უკრაინელების დიდ ნაწილს. სინამდვილეში ჩვენ გვესმის, რომ ეს გაყოფაა",-თვლის ექსპერტი.
მისი მოსაზრებით, ხელისუფლების ეს საქციელი შეიძლება სისუსტის ნიშანი იყოს, რადგანაც მას არ შეუძლია აჩვენოს  თავისი შემოქმედების რეალური შედეგები ქვეყნის განვითარებაში. "არის ასეთი სისუსტე, როდესაც ქვეყანაში არაფერი არ გამოდის, ჩვენ ვიწყებთ მიმართვას გარკვეულ რელიგიებთან.  კარგი იქნებოდა ხელისუფლების მხრიდან დავლოდებოდით არა არტისტებისა და საეკლესიო მოღვაწეების ჩამოყვანას, არამედ იმის დემონტრირებას, ფაქტიურად რა გაკეთდა ამ ორი წლის განმავლობაში",- დაასკვნა რომან გოლოვინმა.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, უმე-ს მორწმუნეებმა ჩაატარეს ლოცვითი დგომა უმაღლესი რადას შენობასთან მოთხოვნით, შეხვდნენ კონსტანტინოპოლის პატრიარქ ბართლომეს, რომელიც ჩამოვიდა უკრაინაში პრეზიდენტ ვლადიმერ ზელენსკის მოწვევით. მჟკ-ს მიჰყავდა  ლოცვითი დგომის  პირდაპირი ტრანსლაცია.