ფანარიონის მეთაურთან მსახურებაზე ჩამოიყვანეს მეუ-ს მღვდლები მთელი ქვეყნიდან
კიევში ლიტურგიაზე წმინდა სოფიაში, რომელსაც 22 აგვისტოს უხელმძღვანელა პატრიარქმა ბართლომემ მეუ-ს მეთაურის ეპიფანე დუმენკოსთან ერთად, ჩამოიყვანეს მეუ-ს მომხრეები მთელი უკრაინიდან, იუწყება talegram-არხი Klymenko Time.
"ინფორმაციით უკრაინის ზოგიერთი რეგიონებიდან მიდის მზადება "მეუ"-ს მხარდამჭერების კიევში ჩამოსასვლელად "ბართლომესთან საღვთო ლიტურგიაზე". სულ დედაქალაქში იგეგმება დაახლოებით 4 ათასი ადამიანის შეკრება",- იუწყება გამოცემა.
მომხრეები ჩამოიყვანეს პრაქტიკულად უკრაინის ყველა ოლქიდან, გარდა- ხერსონის, იმიერკარპატების, კიროვოგრადია, ოდესის, სუმსკის, ლუგანსკის ოლქებისა.
"მას შემდეგ, რაც გუშინ ბართლომეს რადასთან შეხვდნენ უმე-ს მომხრეები, გასაკვირი არაა",- დაასკვნა გამოცემამ.
როგორც ადრე მჟკ იუწყებოდა, თევზი თუ ხორცი? ქსელში განიხილავენ მეუ-ს იერარქებისა და ფანარიონის მეთაურის სამარხვო ტრაპეზს.