უკრაინულ მართლმადიდებლობაში არაა ერთობა.- მეუ-ს იერარქი
ლვოვის მეუ-ს "მიტროპოლიტმა" დიმიტრი რუდიუკმა განაცხადა, რომ უკრაინულ მართლმადიდებლობაში არაა ერთობა, იუწყება რუსული გამოცემა «Новая газета».
გამოცემისთვის ინტერვიუში რუდიუკმა აღნიშნა, რომ როდესაც მეუ იღებდა ავტოკეფალიას, "მსოფლიო პატრიარქის გამოსვლაში იყო მოწოდება გაგრძელდეს დიალოგი უკრაინაში მოსკოვის საპატრიარქოსთან".
დიმიტრი რუდიუკმა ასევე განაცხადა, რომ მეუ-სთვის საპატრიარქოს სტატუსზე საუბარი ჯერ ნაადრევია, იმიტომ რომ ამ სტატუსის მინიჭებისთვის "აუცილებელია მთელი უკრაინული მართლმადიდებლობის ერთიანობა".
შეგახსენებთ, რომ მეუ-ს ხელმძღვანელი ეპიფანე დუმენკო თვლის, რომ მისმა რელიგიურმა სტრუქტურამ უკვე " უკრაინული მართლმადიდებლობის სამი შტო გააერთიანა".