პრისლეპში, მეუ-ს მხარდამჭერებმა უმე-ის ტაძრის დახურვისთვის საჭირო ხმები ვერ მიიღეს
2024 წლის 6 ოქტომბერს, მეუ-ის აქტივისტებმა ვერ შეძლეს კენჭისყრის ჩატარება წმინდა მოწამეთა კვიპრიანეს და იუსტინას ეკლესიის დასახურად, ლვოვის რაიონის სოფელ პრისლეპში, იუწყება Watch on Pershomu Kozatsky. შეხვედრა დაიგეგმა უმე-ის მრევლის კანონიერი დაშლის მიზნით, მაგრამ მრევლის ადგილზე ყოფნამ აიძულა ორგანიზატორები დაეტოვებინათ კენჭისყრა და დაშლილიყვნენ.
ადრე, მეუ-ს ადგილობრივმა აქტივისტებმა არაერთხელ სცადეს ამ ტაძრის დახურვა, რომელიც რეგიონში უმე-ის ერთ-ერთი მოქმედი სალოცავია. მიუხედავად იმისა, რომ ტაძარი და მიმდებარე ტერიტორია კერძო საკუთრებაშია, მეუ-ს მხარდამჭერები აგრძელებენ ღვთისმსახურების აკრძალვას. ტაძრის მეპატრონე პოლიციას შესაძლო უკანონო ქმედებების შესახებ განცხადებით უკვე დაუკავშირდა.