ფანარიონის მეთაური მონაწილეობდა ევქარისტიულ კონგრესში პაპ ფრანცისკესთან
2021 წლის 12 აგვისტოს ფანარიონის მეთაურმა, კონსტანტინოპოლის პატრიარქმა ბართლომემ მონაწილეობა მიიღო კათოლიკეთა 52-ე საერთაშორისო ევქარისტიულ კონგრესზე ბუდაპეშტში, იუწყება  Vatican News.
კონგრესი დასრულდა მესით ბუდაპეშტის გმირთა მოედანზე. კათოლიკურ ღვთისმსახურებას ესწრებოდა ფანარიონის მეთაურიც. ერთ-ერთ სურათზე ჩანს, რომ პატრიარქ ბართლომეს ესალმება ვატიკანის მეთაური პაპი ფრანცისკე, რომელმაც უხელმძღვანელა მესას.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ფანარიონის მეთაური თვლის, რომ კათოლიკების დიალოგი მართლმადიდებლებთან დაგვირგვინდება სრული ერთიანობით.