ლგბტ ჩვენი ისტორია არ არის, უკრაინა ძლიერი მამაკაცების ქვეყანაა, - დეპუტატი
უკრაინა ოდითგანვე ძლიერი მამაკაცებისა და ქალების ქვეყანა იყო და ლგბტ „ჩვენი ისტორია არ არის“. ამის შესახებ უმეღლესი რადის „ხალხის მსახურის“ («Слуга народа») სახალხო დეპუტატმა, ფაუერლიფტინგში სპორტის ოსტატმა და ოდესაში სპორტული კლუბების Barbell gym და Barbell baza მფლობელმა არტემ დმიტრუკმა თქვა Koshelnik_TV-თან კომენტარში, როდესაც პასუხობდა კითხვას მისი დამოკიდებულების შესახებ კიევში ჩატარებული ლგბტ აღლუმის მიმართ.
სახალხო დეპუტატმა აღნიშნა, რომ ის მორწმუნე ადამიანია და 8 წლის განმავლობაში დაკავებულია ბავშვებისა და ახალგაზრდების ფიზიკური და სულიერი განვითარებით, „ამიტომ, რა თქმა უნდა, ნებისმიერ გეი-აღლუმების, ლგბტ აღლუმების, ლგბტ საზოგადოებების, გაერთიანებების და მოძრაობის მიმართ უკიდურესად ნეგატიური დამოკიდებულება მაქვს“.
„ჩვენი ქვეყანა ოდითგანვე ძლიერი მამაკაცებისა და ძლიერი ქალების ქვეყანა იყო და ამ ისტორიის აღრევა, რომ მამაკაცი ნახევრად მამაკაცი იყოს ან ქალი იყოს მამაკაცი - ეს ჩვენი ისტორია არ არის. ამიტომ ჩემი სპორტული ღონისძიებებით, სპორტული მიღწევებით, ჩემი ოჯახით, საკუთარი მაგალითით ვიბრძვი ლგბტ-ს წინააღმდეგ“, - ხაზი გაუსვა არტემ დმიტრუკმა.