პოროშენკომ თქვა, თუ როგორ განიხილა მეუ-ს შექმნა ტრამპთან
ევროპის სოლიდარობის პარტიის ხელმძღვანელმა და უკრაინის ყოფილმა პრეზიდენტმა პეტრო პოროშენკომ Direct-თან ინტერვიუში აშშ-ის ახლადარჩეულ პრეზიდენტ დონალდ ტრამპთან ურთიერთობაზე ისაუბრა. კერძოდ, მან გაიხსენა, რომ ის ტრამპს ესაუბრებოდა მეუ-ზე პრეზიდენტის პოსტზე ყოფნის პერიოდში.
„სწორედ ტრამპთან ერთად - და ახლა შემიძლია ამ საიდუმლოს გამხელა - განვიხილეთ უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის (მეუ) ავტოკეფალიის მოპოვების აუცილებლობა. მინდა მადლობა გადაგიხადოთ, რომ როდესაც ჩვენ მივმართავდით შეერთებული შტატების დიპლომატიურ ინსტიტუტებს, ყოველთვის ვპოულობდით იქ ძალიან მნიშვნელოვან მხარდაჭერას. შემიძლია ბევრი ჩამოვთვალო, რომ როდესაც მე და ტრამპი რაღაცაზე შევთანხმდით, პრეზიდენტ ტრამპის ქმედებები იყო გადამწყვეტი’’.
როგორც მჟკ იტყობინება, შეერთებული შტატების ვიცე-პრეზიდენტი იქნება პოლიტიკოსი, რომელიც აკრიტიკებდა უმე-ის დევნას.