უბედური შემთხვევის შედეგად გარდაიცვალა ხუსტის ეპარქიის მონასტრის წინამძღვარი
12 ნოემბერს უბედური შემთხვევის შედეგად გარდაიცვალა არქიმანდრიტი არტემია (ფაცკანი), უმე-ის ხუსტის ეპარქიის წმინდა გიორგის სახელობის მონასტრის წინამძღვარი. პოლიციის ინფორმაციით, ავტომობილის მძღოლმა, რომელშიც მამა არტემი და კიდევ სამი მგზავრი იმყოფებოდნენ, კონტროლი დაკარგა, რის შედეგადაც მანქანა თხრილში ჩავარდა, შემდეგ კი კლდეში გადაიჩეხა.
ავტოსაგზაო შემთხვევა სოფელში ღამით მოხდა. ველიკა უჰოლკა, ტიაჩივის რაიონში, ტრანსკარპატების რეგიონში.
„ავტომანქანაში მყოფი 53 წლის მგზავრი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა, მეორე მგზავრი, ხუსტის რაიონის სოფელ კოპაშნევოს მკვიდრი, 55 წლის მამაკაცი, საავადმყოფოსკენ მიმავალ გზაზე გარდაიცვალა. გარდა ამისა, კიდევ ერთი მგზავრი და მძღოლი საავადმყოფოში გადაიყვანეს“, - ნათქვამია პოლიციის ანგარიშში.
უმე-ის ხუსტის ეპარქიამ მიუსამძიმრა ძმებს არქიმანდრიტ არტემიეს გარდაცვალება და მორწმუნეებს ლოცვა სთხოვა ახლად გარდაცვლილი სასულიერო პირისთვის.
არქიმანდრიტ არტემიას პანაშვიდი 14 ნოემბერს სოფელ ნიკოლაევსკის რაიონის სოფელ ველიკაია უგოლკაში მდებარე მამათა მონასტრის სკეტში გაიმართება.