მეუ-ს მღვდლები ყვებოდნენ,რატომ მღერიან საშობაოდ სიმღერას ჩვენი მამა ბანდერა
მეუ-ს «მღვდლები» იმყოფებოდნენ სახლში, სადაც ცხოვრობდა უნო(б) დამფუძნებელი სტეპან ბანდერა. ფოტო: /velychlviv.com
მეუ- სამების საკათედრო ტაძრის მღვდელი ივან-ფრანკოვსკში ოლეგ ლუცანი ყვებოდა, რატომ იმღერა საშობაოდ სხვა კლირიკოსებთან ერთად სიმღერა «Батько наш Бандера», იუწყება ინტერნეტ-რესურსი  «Духовное величие Львова».
მისი სიტყვებით, მათ ამ  სიმღერას პირველად ვიდეოზე მოუსმინეს, სადაც მას ასრულებდა მეუ- აწ გარდაცვლილი მღვდელი ანატოლი ზინკევიჩი - ვოლინისა და ლუცკის მიტროპოლიტ მიხეილ ზინკევიჩის მკვიდრი ძმა. მაშინ ჩვენ ისე მოგვეწონა, რომ 2019 წელს, მანაქანით რომ მივდიოდით, დავიწყეთ სიმღერა. შემდეგ გადავწყვიტეთ ამ სიმღერის სრული ვარიანტის შესრულება, - ყვებოდა ოლეგ ლუცანი
შემდგომში მან ეს სიმღერა შეასრულა 2020 წლის საშობაო დღესასწაულზე ივან-ფრანკოვსკის ოლქის სოფ ნოვიცას ტაძრის დღესასწაულზე, შემდეგ - სახლში, სადაც ცხოვრობდა უნო ()- დამაარსებელი სტეპან ბანდერა და მეუ- მღვდლის სახლში საშობაო დღესასწაულზე. ჩვენ კი არ გვრცხვენოდა ამ სიმღერის, არამედ უფრო აქტიურად ვმღეროდით მას, - იხსენებდა მეუ- კლირიკოსი.