Მიტ. ონუფრე : მათ, ვინც ძალადობა ჩაიდინა ბუჩაში, ანათემას გადავცემ
უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წინამძღვარმა, მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ განაცხადა, რომ ბუჩაში დაღუპულთათვის ილოცებს. ამის შესახებ უმე-ის საინფორმაციო დეპარტამენტი იტყობინება.
„დღევანდელი ამბებიდან შევიტყვე, რაც მოხდა ბუჩაში. საშინელებაა. მწუხარებამ ამივსო გული. ვინც ეს ძალადობა ჩაიდინა, მე ვაძლევ ღვთის სამსჯავროს, რომლისგანაც ვერავინ დაიმალება. ღრმა თანაგრძნობას ვუცხადებ დაღუპულთა ახლობლებს, ვლოცულობ ძალადობის შედეგად დაღუპულთათვის და ვთხოვ უფალს, რომ უფალმა მიიღოს მათი სულები მართალთა სახლში“, - განაცხადა უმე-ის წინამძღვარმა.
მანამდე მჟკ-მ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ მიტროპოლიტ ონუფრეს თქმით, ნებისმიერი ბოროტება შეიძლება დაიძლიოს კეთილი სიტყვით, ლოცვით და სიყვარულით.