გარდაცვლილი ჯარისკაცის დედამ მუხლმოყრით სთხოვა მეუ-ს წევრს, შვილისთვის პარაკლისი გადაეხადა
2022 წლის 7 დეკემბერს, სოფელ ტარასოვკაში, უმე-ის მრევლი, რომლის ვაჟი წინა დღეს გარდაიცვალა ფრონტზე, მუხლი მოიყარა მეუ-ს "მღვდლის" წინაშე. ქალმა სთხოვა, არ წაერთვა მათთვის ღვთისმშობლის მიძინების ტაძარი და არ მიეცა შვილისთვის პარაკლისის გადახდის უფლება. ვიდეო იუთუბზე უმე-ის საინფორმაციო-საგანმანათლებლო დეპარტამენტმა გამოაქვეყნა.
მრევლმა განუცხადა მჟკ-ს, რომ ამ მრევლი წინა დღით იცავდა ტაძარს სასულიერო პირებისა და მეუ-ს მხარდამჭერებისგან, რომლებიც თავდაცვის ძალებთან და მთავრობის წარმომადგენლებთან ერთად ცდილობდნენ მის ხელში ჩაგდებას. მეორე დღეს ისევ მოვიდნენ. ქალი ითხოვს, რომ ეკლესია არ წაართვან და მისცენ უფლება დაკრძალოს მისი გარდაცვლილი შვილი.