YouTube მომხმარებლები აღაშფოთა "95-ე კვარტალის" გამოსვლამ
YouTube-ის მომხმარებლები უკიდურესად უარყოფითად გამოეხმაურნენ "95 კვარტალი"-ს გამოშვებას, რომელშიც კომიკოსები აკეთებდნენ მკრეხელურ და შეურაცხმყოფელ განცხადებებს უმე-ის წინააღმდეგ.
აქ მოცემულია ბოლო სამი საათის განმავლობაში გაკეთებული რამდენიმე კომენტარი:
„საწყალი და უბედური ხალხი. მათ არა მარტო საკუთარ თავს, არამედ შვილებსაც გამოუტანეს განაჩენი. და მერე გაოცდებიან – „რისთვის““.
„სულელური, იაფასიანი და სულელური კამპანია 1990-იანი წლების სტილში. უხამსი და უხეში ხუმრობა... გულის ამრევია თქვენი საქციელი...“
„მეგობრებო, თუ ჩვენ გვინდა ვიცხოვროთ მშვიდად ან უბრალოდ ვიცხოვროთ, ღმერთი არ უნდა გავაბრაზოთ. ჩვენ არც პირველები ვართ და არც ბოლო. ბევრი იყო, ვინც ეკლესიის მოსპობას ცდილობდა. Სად არიან ისინი?"
„ეს კვარტალის სირცხვილია! მოწყალე შემოქმედმა შეგინდოთ და თქვენს მშობლებს, ვინც ასე აგღზარდათ და შეიწყალოს თქვენი შთამომავლობა“.
„თქვენ უკვე გაანადგურეთ საკუთარი თავი ამ ცხოვრებაში და საშინელებაა იმის წარმოდგენა, თუ რა გელით მომავალში. ადამიანურად ვწუხვარ თქვენზე. ნიჭიერ მსახიობებად მიმაჩნდით, მაგრამ თქვენ უბრალოდ დემონის იაფასიანი მსახურები ხართ“.
„რა, ბიჭებო, აგრძელებთ მღვდლების, ეკლესიის, ღმერთის დაცინვას? 30 ვერცხლს შოულობთ?... ფრონტის ხაზზე. იქ ჩვენი ბიჭები თავს წირავენ "მღვდლებისთვის" და ტაძრებისთვის. ზელენსკის ეს არ აინტერესებს, მაგრამ თქვენ პირველ ადგილზე აყენებთ მას“.
„ბოლომდე ყურებაც კი შეუძლებელია! ეშმაკები!!! ღმერთო შეიწყალე ეს ეშმაკები! ყველა ეს ბნელი დემონი ფრონტის ხაზზე, იმ ჯოჯოხეთში უნდა გაუშვა, სადაც ბიჭები კვდებიან, მაშინ სასაცილოდ არ ექნებათ საქმე!!!"
"კვარტალი ფსკერზე დაეცა."
„ყოველი მეხუთე უკრაინელი არის უმე-ის მრევლი. აქ არის უკრაინის ყოველი მეხუთე მოქალაქის რელიგიური ნიშნით შეურაცხყოფა. ჩვენ, უკრაინელებს, მათთვის ამის უფლება არ მიგვიცია. სად იყურებიან კონგრესი და ქვეყნის სხვა ლიდერები, დემოკრატიული უფლებებისა და თავისუფლების დამცველები?”
„არავისთვის არ არის საიდუმლო, რომ ჭეშმარიტი ქრისტიანები ყოველთვის იდევნებოდნენ და ეს არ არის გამონაკლისი. მადლობა კვარტალს, რომელიც კიდევ ერთხელ არწმუნებს ქრისტიანებს მათი გზის ჭეშმარიტებაში. ნეტარ ხარ, ამბობს ქრისტე, როცა ჩემი სახელის გამო გდევნიან. ხოლო კვარტალის წამყვანებს მინდა ვუსურვო, ღმერთმა შეუნდოს მათ, ასევე მათ ოჯახებს ეს ცოდვა, უფალმა გაუნათოს გონება, რათა მოინანიონ ესოდენ დიდი ცოდვა, სანამ გვიანი არ არის."
„თქვენი შვილები და თქვენი კოლეგები ინათლებიან ამ ეკლესიებში, ამ რწმენით. თქვენ არ აყენებთ შეურაცხყოფას მღვდლებს, თქვენ შეურაცხყოფთ ყველა მართლმადიდებელს ამერიკაში, პოლონეთში, საქართველოში, საბერძნეთში, სერბეთში, კანადაში, ავსტრალიაში“.
„ყოველ სიტყვაზე მოგიწევთ პასუხის გაცემა. ჯობია ფრონტზე წახვიდეთ და არ შეარცხვინოთ ჩვენი პრეზიდენტი, მეგობრებო, რადგან თქვენი სახეები ეკრანში აღარ ეტევა უკვე... სანამ კამერის წინ იტანჯებით, სანგრებში ბიჭები იყინებიან, მათ შორის იმათი შვილებიც, ვისაც თქვენ ტალახს ესვრით. გრცხვენოდეთ."
„რედაქტორებო! მოსკოვის მღვდლებზე ხუმრობით თქვენ შეურაცხყოფთ არა მხოლოდ უმე-ის მრევლის, არამედ ყველა ქრისტიანის გრძნობებს, რადგან შეურაცხყოფთ წმინდა სამებას. ხუმრობთ სანგრებში, კომიკოსებო. ჩვენ კი ვევედრებით ღმერთს შენდობისთვის, რადგან ის გვეხმარება საშიში მტრის წინააღმდეგ ბტძოლაში და არა თქვენი უხარისხო ნაჯღაბნი."
„სრული იმედგაცრუება და აპათიაც კი მაქვს ამ ვიდეოს შემდეგ. ძალიან დავიღალე ომით და მჯერა, რომ ღმერთი არ დაგვტოვებს. მაგრამ როცა ასეთ სიბინძურეს უყურებ, მაშინვე ხვდები, რომ ჩვენ ვიღებთ იმას, რასაც ჩვენი საქმეებით ვიმსახურებთ. უფალო, გვიხსენი ყველა, გვაპატიე ეს ყველაფერი. შეიწყალე და გონება გაუნათე ალექსანდრეს და ევგენის, ასევე მათ ნათესავებს“.