დრაბინკომ ჰომოსკანდალში გახვეული სასულიერო პირი მიტაცებულ ტაძარში დანიშნა
2022 წლის 25 დეკემბერს, ველიკოდიმერსკაიას მხარის სოფელ რუსანოვში, ხელისუფლებამ და მეუ-ს წარმომადგენლებმა მოაწყვეს უმე-ის ნიკოლაევის თემის "გადასვლა". ამის შესახებ ვებგვერდი ,,ტრიბუნა-ბროვარი’’ იტყობინება.
რესურსის მიხედვით, „საზოგადოება გადადის უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის პერეიასლავ-ვიშნევსკაიას ეპარქიის დაქვემდებარებაში“, რომელსაც ხელმძღვანელობს ოლექსანდრე (დრაბინკო). დრაბინკომ ახალი თემის წინამძღვრად დანიშნა იოანე (ბონდარევი).
ბონდარევი არის ერთ-ერთი ფიგურანტი დრაბინკოს სკანდალურ ჰომო-მიმოწერაში ზოგიერთ ახალგაზრდასთან, რომელიც მედიაში 2021 წლის თებერვალში გამოქვეყნდა. მისი სკრინშოტები გამოაქვეყნა "Churcher" ტელეგრამის არხმა, რომლის საფუძველზეც ა. შარიიმ გადაიღო მამხილებელი ვიდეო "მეუ-ს პატარა საიდუმლო".
მოგვიანებით, ბლოგერმა ალექსანდრე ვოზნესენსკიმ გამოაქვეყნა ბონდარევის გვერდის სკრინშოტები გეი გაცნობის საიტიდან ,,Hornet’’, სადაც ის საკუთარ თავს უწოდებს სახელს "მეუფე" და განმარტავს თავის პრეფერენციებს ინტიმურ ურთიერთობებში.
ამ ყველაფრის მიუხედავად, ალექსანდრემ (დრაბინკომ) ბონდარევი ჯერ დიაკვნად, შემდეგ კი იერონონად აკურთხა. 2022 წელს ბონდარევი იყო ტერემკის ფერისცვალების ტაძრის სასულიერო პირი. ახლა ის წინამძღვრად დაინიშნა რუსანოვის „გადაბირებულ“ ეკლესიაში.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ალექსანდრე (დრაბინკო) საკუთარ თავს "რუსული სამყაროს" იდეოლოგიის შემქმნელად უწოდებდა.