ტრუსკავეცში უბკე-ში ლაზერული შოუ გამართეს პუტინის პაროდიით
პუტინთან ერთად წარმოდგენა და ლაზერული შოუ საკურთხეველში გამართეს უბკე-ის ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლის შუამავლის ეკლესიაში ტრუსკავეცში.
ვიდეო ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე უბკე-ის ტაძრის წინამძრვარმა ვლადიმირ ბონდაჩუკმა გამოაქვეყნა. თუმცა, მოგვიანებით ის წაშალა. თუმცა, ის ხელახლა გამოქვეყნდა Tiktok-ზე pravrek გვერდზე.
კადრებში ჩანს, რომ ტაძრის მასშტაბით ლაზერული ინსტალაციებით კონსტრუქციებია განთავსებული, საკურთხეველში და კანკელის ადგილას განათებებია განთავსებული. მთავარი გმირები: პუტინი, ეშმაკები და სიკვდილი. სცენარის მიხედვით, პუტინს სურს უკრაინაში „რუსული სამყაროს“ აშენება, მაგრამ სიკვდილი განდევნის მას, უწინასწარმეტყველებს სიკვდილს და უკრაინას გამარჯვებას.
როგორც მჟკ ადრე წერდა, კიევში გაიმართა ეკუმენური „ერთობის ლოცვა“ უბკე, ფარიონის, რკე-სა და მეუ-სთვის.