მისმა უნეტარესმა კიევის ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლის ტაძარში ახალი სამლოცველო აკურთხა
2023 წლის 23 თებერვალს მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ აკურთხა ახალი სამლოცველო დედაქალაქის ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლის წმინდა ხატის სახელობის ტაძარში. ამის შესახებ იტყობინება უმე-ს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო დეპარტამენტის პრესსამსახური.
მრევლისა და სასულიერო პირებისადმი მიმართვაში წინამძღვარმა დიდი მარხვის მნიშვნელობა გაიხსენა და იმ ეკლესიის მნიშვნელობაზე ისაუბრა, სადაც წმინდა ევქარისტია აღევლინება.
უმე-ში დასძინეს, რომ მისმა უნეტარესმა ტაძრის შემომწირველები დააჯილდოვა საეკლესიო ჯილდოებით, ხოლო წინამძღვარმა, დეკანოზმა ვალენტინ პავლენკომ, ღვთისმსახურების დროს მიტრის ტარების უფლებით.
უნეტარესს ემსახურებოდნენ კიევის მიტროპოლიის ვიკარები, ირპინის ეპისკოპოსი ლაური და ბოროდიანის ეპისკოპოსი მარკი, ეკლესიის წინამძღვარი და კიევის სასულიერო პირები.