უმე დაიხურება, თუ მისი უნეტარესი არ მიიღებს პრ. ოფისის წინადადებას - ინსაიდერი
უმე-ის საქმიანობა უკრაინაში აიკრძალება, თუ მისი უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრი არ შეასრულებს პრეზიდენტის აპარატის პირობას უმე-ის მეუ-ს კონტროლის ქვეშ გადაცემის შესახებ. ამის შესახებ პრეზიდენტის ოფისის წყარო ტელეგრამის არხზე "Resident" იტყობინება.
ინფორმაციის წყაროს დაყრდნობით, უმე-ს წინამზღვბარი არ დათანხმდა პრეზიდენტის აპარატის წარმომადგენლების მიერ შემოთავაზებულ სქემის მიღებას.
წყარომ ასევე აღნიშნა, რომ კიევ-პეჩერის ლავრიდან ბერების გამოსახლება მხოლოდ პირველი ნაბიჯია უმე-ის სრული აკრძალვისკენ.
”ამას, უკრაინაში უმე-ის სრული აკრძალვა მოჰყვება, თუ ონუფრი არ მიიღებს პრეზიდენტის ოფისის წინადადებას”, - იტყობინება Resident.