უმე-ის სინოდის წევრები პრეზიდენტის ოფისში ზელენსკისთან შესახვედრად მივიდნენ
უმე-ის წმინდა სინოდის წევრები უკრაინის პრეზიდენტის აპარატის შენობასთან მივიდნენ, რათა შეხვდნენ უკრაინის სახელმწიფოს მეთაურს ვოლოდიმირ ზელენსკის. ამის შესახებ ფეისბუქზე უმე-ის ხელმძღვანელმა, მიტროპოლიტმა ანტონმა განაცხადა.
"უმე-ის წმინდა სინოდის წევრები მივიდნენ პრეზიდენტის ოფისთან უკრაინის პრეზიდენტთან შესახვედრად", - წერს იგი.
პრეზიდენტის ოფისის წარმომადგენელი უკვე მივიდა უმე-ის ეპისკოპოსებთან „მიმართვის ასაღებად“. თუმცა, სინოდის წევრები დაჟინებით ითხოვენ ვოლოდიმერ ზელენსკი პირადად შეხვდეს მათ.
შეგახსენებთ, რომ დღეს უმე-ის წმინდა სინოდის სხდომა გაიმართა. სადაც განიხილებოდა კიევ-პეჩერის ლავრისა და მისი მაცხოვრებლების მომავალ ბედთან დაკავშირებული საკითხები. სინოდის წევრებს ასევე მოუწიათ უკრაინის მოქალაქეების რელიგიური თავისუფლების დარღვევაზე მსჯელობა.