უცნაურია, მაგრამ დესიატინის ეკლესიის საქმეზე მოსამართლეები თავს არიდებენ, - კულტურის სამინისტრო
დესიატინის ეკლესიის მიმდებარედ ტაძრის დანგრევის თაობაზე სასამართლო პროცესი გრძელდება, რადგან ორმა მოსამართლემ გაურკვეველი მიზეზების გამო თავი უკვე დატოვა. ამის შესახებ კულტურის სამინისტროს პრესსამსახური ფეისბუქზე იტყობინება.
კულტურის სამინისტრომ განაცხადა, რომ 2023 წლის 16 მაისს განიხილებოდა უმე-ის საჩივარი ეკონომიკური სასამართლოს გადაწყვეტილების წინააღმდეგ, რომელმაც მანამდე მიიღო გადაწყვეტილება ტაძრის დემონტაჟის შესახებ. თუმცა, უწყებაში აღნიშნეს, რომ სხდომა მეორე მოსამართლის თავის არიდების გამო არ შედგა.
„უცნაურია, რომ გაურკვეველი მიზეზების გამო, ორმა თავმჯდომარემ უკვე თავი შეიკავა საქმიდან. ვიმედოვნებთ, რომ საქმის განხილვა 16 მაისს გაიმართება“, - აცხადებენ კულტურის სამინისტროში.
ამავდროულად, სამინისტრომ ხაზგასმით აღნიშნა, რომ მათი პოზიცია ტაძრის დანგრევასთან დაკავშირებით „უცვლელი“ რჩება.