ახალგაზრდების მოზიდვა: დუმენკომ თქვა, საიდან მოჰყავს "მღვდლები" უმე-ის ტაძრებისთვის
ეპიფანე დუმენკო ამზადებს ახალგაზრდებს მიტაცებული ეკლესიების სამართავად. ფოტო: скриншот ютуб-канала ПЦУ
მეუ-ს ხელმძღვანელმა, სერგეი დუმენკომ ,,სუსპილნასთვის’’ მიცემულ კომენტარში დარწმუნებით თქვა, რომ მას ეყოლებოდა საკმარისი „მღვდლები“ ​​იმ თემებისთვის, რომლებიც „გადავიდნენ“ უმე-დან.
„ბევრი თემი უერთდება ადგილობრივ ეკლესიას სასულიერო პირების გარეშე, საზოგადოების გადაწყვეტილებების მხარდაჭერის გარეშე, მაგრამ ჩვენ ვპოულობთ მღვდლებს. ცხრა სასწავლო დაწესებულება გვაქვს. ამიტომ ვამზადებთ, ვიზიდავთ ახალგაზრდებს, აპლიკანტებს სასულიერო სემინარიებში გადამზადებისთვის“, - განაცხადა დუმენკომ.
მისი თქმით, გადასვლები ხდება იქ, სადაც „საზოგადოება უფრო აქტიურია“. სერგეი პეტროვიჩმა ასევე პირობა დადო, რომ „ეს ტალღა მიდის ქვეყნის დასავლეთიდან ცენტრამდე და დასრულდება აღმოსავლეთით“.