რადივილოვში, უმე-ის მორწმუნეებმა უკრაინაში მშვიდობისთვის მსვლელობა გამართეს
2023 წლის 6 ივნისს უკრაინაში მშვიდობისთვის რელიგიური მსვლელობა გაიმართა რივნის რეგიონის ქალაქ რადივილივში, იუწყება rivne.church.ua.
როგორც რივნის ეპარქიის პრესსამსახურში განაცხადეს, უკრაინაში მშვიდობისთვის მსვლელობა ქალაქ რადივილოვის ალექსანდრე ნეველის ეკლესიაში საღმრთო ლიტურგიის დასრულებისთანავე დაიწყო.
მსვლელობაში მონაწილეობდნენ ტაძრის მრევლი და სასულიერო პირები, მოგვიანებით მსვლელობას შეუერთდნენ რადივილოვის უმე-ის და სხვა სამრევლოების მორწმუნეები, უამრავი ბავშვი და ახალგაზრდა.
„სამღვდელო პირებმა მორწმუნეებთან ერთად მოიარეს ქალაქი, ილოცეს ჯვარცმასთან სოფელ ბალკში, ლოცვა აღასრულეს წმინდა ამფილოხი პოჩაევსკის რადივილოვის ეკლესიაში, აგრეთვე ტიბუხოვის ღვთისმშობლის ტაძრად მიყვანების სახელობის ტაძარში. ინფორმაციას ავრცელებს ეპარქია.
როგორც ადრე მჟკ-მ იუწყა, მეუ-ის მსვლელობაზე, ლოცვის ნაცვლად, «Ой, на лугу красная калина...» შეასრულეს.