ოდესის საოლქო საბჭომ უარი თქვა განეხილა საკითხი უმე-ს აკრძალვის შესახებ
2023 წლის 23 ივნისს ოდესის საოლქო საბჭოს დეპუტატებმა გადაწყვიტეს არ განეხილათ სესიაზე რეგიონში უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის საქმიანობის აკრძალვის შესახებ გადაწყვეტილებების პროექტი, გვატყობინებს intent. Press.
საოლქო საბჭოს მეთაურის მოადგილემ ალექსანდრე ურბანსკიმ, კერძოდ, აღნიშნა, რომ ახლა „ამ საკითხის განხილვა არადროულია“ და  რომ „კაცობრიობის ისტორიაში ყველაზე სისხლიანი იყო რელიგიური ომები“.
დღის წესრიგში უმე-ს აკრძალვის შესახებ საკითხის შეტანას ხმა მხოლოდ რვა დეპუტატმა მისცა - ყველა მათგანი წარმოადგენდა ფრაქციას „ევროპული სოლიდარობა“.
როგორც მჟკ გატყობინებდათ, 2023 წლის 20 ივნისს ნეჟინსკის საქალაქო საბჭოში ვერ შეძლეს მიეღოთ გადაწყვეტილება უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის თემის საქმიანობის აკრძალვისა და მათ მიერ მიწის ნაკვეთების სარგებლობის უფლების ჩამორთმევის შესახებ.