რადამ ტკაჩენკო კულტურის მინისტრის პოსტიდან გაათავისუფლა
2023 წლის 27 ივლისს სახალხო დეპუტატებმა უკრაინის კულტურის მინისტრის თანამდებობიდან გაათავისუფლეს ალექსანდრე ტკაჩენკო. ამის შესახებ პარტია ,,გოლოსის’’ დეპუტატმა იაროსლავ ჟელეზნიაკმა ტელეგრამ-არხზე დაწერა.
შესაბამის გადაწყვეტილებას მხარი 321-მა სახალხო დეპუტატმა დაუჭირა, წინააღმდეგ 2-მა დეპუტატმა, 6-მა თავი შეიკავა.
კენჭისყრის დაწყებამდე ტკაჩენკომ პარლამენტის დარბაზში დეპუტატებს სიტყვით მიმართა და კულტურის სამინისტროს მიერ 2020 წლიდან 2023 წლამდე შესრულებულ სამუშაოებზე ისაუბრა.
მჟკ-ის ცნობით, კულტურის სამინისტროს ხელმძღვანელმა ტკაჩენკომ თანამდებობა დატოვა.
ჩვენ ასევე დავწერეთ, რომ ტკაჩენკომ კულტურის სამინისტროს კიევ-პეჩერის ლავრის „დეოკუპაციის“ შესახებ მუშაობის მოხსენება წარუდგინა.