უკრაინის შეიარაღებული ძალების ტრანსგენდერმა თქვა, რომ რუსები არაადამიანები არიან
უკრაინის შეიარაღებული ძალების ერთ-ერთმა სპიკერმა, ტრანსგენდერმა სარა ეშტონ-ცირილომ თავის Twitter-არხზე განმარტა, რომ რუსები ადამიანები არ არიან.
„იცით განსხვავება ჩვენსა და მათ შორის? გარდა იმისა, რომ ამ დროშის ქვეშ იბრძოდნენ თავისუფლებისთვის უკრაინის ხალხის სახელით, ყველა რუსი იბრძვის ტირანიისა და დიქტატურისთვის. ეს საკმაოდ მარტივი სანახავია. ჩვენ ვართ ხალხი. და ეს ბიჭები ნამდვილად არ არიან ასეთები. დიდება უკრაინას!“ - თქვა სარამ.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ტრანსგენდერი შეერთებული შტატებიდან გახდა უკრაინის შეიარაღებული ძალების მედიაპროექტის სახე დასავლეთის ქვეყნებისთვის.