უსაფრთხოების ძალებმა ხმელნიცკის რეგიონის ხიდზე მომლოცველები შეაფერხეს
დნეპრის ხიდი, რომელიც ჩერნივცისა და ხმელნიცკის რეგიონებს ერთმანეთთან აკავშირებს. ფოტო: wikipedia.org
2023 წლის 19 აგვისტოს, სამართალდამცავი ორგანოების წარმომადგენლებმა არ გაატარეს ავტობუსი მომლოცველებით, რომლებსაც სურდათ მონაწილეობა მიეღოთ კამენეც-პადოლსკიდან პოჩაევის ლავრამდე მსვლელობაში.
მჟკ-ს კორესპონდენტის ცნობით, უსაფრთხოების ძალებმა მომლოცველების ავტობუსს სოფელ ატაკის ხიდზე გადასვლის საშუალება არ მისცეს, რომელიც ჩერნივცის და ხმელნიცკის რაიონებს აკავშირებს.
ავტობუსი, რომელშიც 30-ზე მეტი მგზავრი იყო, საგუშაგოზე რამდენიმე საათის განმავლობაში დააყოვნეს. ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენლებმა ყველა მომლოცველის პერსონალური მონაცემები დააკოპირეს და მსვლელობის გაგრძელების შემთხვევაში „პრობლემების“ წარმოქმნას დაჰპირდნენ.