ვოლოჩისკის საქალაქო საბჭომ უმე-ს მომლოცველებს მის ტერიტორიაზე შესვლა აუკრძალა
2023 წლის 21 აგვისტოს ხმელნიცკის ოლქის ვოლოჩისკის საქალაქო საბჭომ აუკრძალა უმე-ს მომლოცველებს, ვოლოჩინსკის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე შესვლა აუკრძალა. ამის შესახებ მერიის პრესსამსახურში განაცხადეს.
ამ გადაწყვეტილების მისაღებად საკრებულოს დეპუტატები რიგგარეშე სხდომაზე შეიკრიბნენ.
დეპუტატებმა ასევე რეკომენდაცია გაუწიეს ადგილობრივ პოლიციის დეპარტამენტს "მიიღოს ზომები ვოლოჩისკის საქალაქო თემის ტერიტორიაზე რელიგიური მსვლელობის აღსაკვეთად".
როგორც მჟკ იტყობინება, მსვლელობის დაწყებამდე ტერიტორიული დაკომპლექტების ცენტრების თანამშრომლებმა მორწმუნეებს უმე-ის კამიანეც-პოდილსკის საკათედრო ტაძართან მოწვევები გადასცეს .