ბაიდენმა განაცხადა, რომ კაცობრიობას ახალი მსოფლიო წესრიგი სჭირდება
2023 წლის 21 ოქტომბერს აშშ-ს პრეზიდენტმა ჯო ბაიდენმა განაცხადა, რომ კაცობრიობას სჭირდება ახალი მსოფლიო წესრიგი და შეერთებული შტატები მზად არის ააშენოს იგი, იუწყება vm.ru.
ღონისძიების დროს ჯო ბაიდენმა თქვა, რომ თუ შეერთებული შტატები იქნება გაბედული და საკმარისად თავდაჯერებული, მას შეუძლია გააერთიანოს მსოფლიო ისე, როგორც აქამდე არასდროს მომხდარა.
ბაიდენის თქმით, შეერთებულმა შტატებმა „50 წელი იცხოვრა ომისშემდგომ პერიოდში, სადაც ეს საკმაოდ კარგად მუშაობდა, მაგრამ ახლა აორთქლდა. ჩვენ გვჭირდება ახალი, ახალი მსოფლიო წესრიგი“.