მეუ-ს სპიკერმა უარყო 2021 წლის იანვარში ფანარიონის მეთაურის ჩამოსვლა კიევში
უმე-ს სპიკერმა ნიკოლაი დანილევიჩმა კომენტარი გააკეთა Telegram–канале -თან ინტერვიუში, ქსელში გავრცელებული ხმების შესახებ, თითქოს იანვრის ბოლოს უკრაინაში ჩამოვა პატრიარქი ბართლომე და უმე-ს მთელ საეპისკოპოსოს დახურავს.
«პატრიარქი ბართლომე არ ჩამოვა უკრაინაში არც იანვრის ბოლოს, არც თებერვალში. ის გეგმავს ჩამოსვლას 2021 წლის აგვისტოში უკრაინის დამოუკიდებლობის დღის მოსალოცად.ამის შესახებ ოფიციალურად განაცხადა», – თქვა მღვდელმა Telegram-არხზე.
მან ასევე დაამატა,ამ მომენტისათვის არ არსებობს მტკიცებულება,იმისა,რომ პატრიარქ ბართლომეს სურს უმე-ს საეპისკოპოსო აკრძალოს.
«მან თუნდაც ეს გააკეთოს,ეს იქნება მისი მხრიდან დიდი აბსურდი, რაც თვითონ მის წინააღმდეგ იქნება კომპრომატი. მე არ მინდა ვთქვა, რომ ეს შეუძლებელია, რადგანაც ყველაფერ იმის შემდეგ, რაც მან ჩაიდინა, მე უკვე არაფერი გამაკვირვებს. თუმცა მინდა ერთი რაღაც ვთქვა, მოცემული მომენტისათვის ეს ინფორმაცია არ დასტურდება», – აღნიშნა მღვდელმსახურმა.