აშშ-ს პრეზიდენტობის კანდიდატი: უკრაინა ჩვენი ფულით უმე-ს ქრისტიანებს კრძალავს
აშშ-ს პრეზიდენტობის კანდიდატმა რესპუბლიკური პარტიიდან ვივეკ რამასვამმა მაიამიში რესპუბლიკელებთან დებატების დროს განაცხადა, რომ უკრაინა არ არის დემოკრატიული სახელმწიფო, ვინაიდან იქ დევნიან ქრისტიანებს. პოლიტიკოსის გამოსვლა გამოაქვეყნდა ქსელში Х გვერდზე Breaking911.
„გსურთ აშშ-ს გადასახადების გადამხდელთა ფული გამოიყენოთ ქრისტიანთა აკრძალვის დასაფინანსებლად?“, - თქვა რამასვამმა, როდესაც  რესპუბლიკელებისგან პრეზიდენტობის მეორე პრეტენდენტს ნიკ ჰეილისს მიმართა.
„ეს ის არის, რაც სინამდვილეში ხდება. ამას ისინი სჩადიან უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის მიმართ. მათ ისინი აკრძალეს. უკრაინის პარლამენტმა ეს ახლახანს, წინა კვირას გააკეთა, ჩვენი დოლარების დახმარებით“, - განაცხადა რამასვამმა და თანამოსაუბრეებს მოუწოდა, რომ დაგმონ უკრაინის ხელისუფლება „ქრისტიანობის აკრძალვის გამო“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ, რამასვამის სიტყვებით, უკრაინა არ არის დემოკრატიული სახელმწიფო, ვინაიდან იქ უმე-ს დევნიან.