მეუ-ს სასულიერო პირმა ლვოვში ლგბტ კოცნის ფლეშმობის ორგანიზატორები ჩხუში გამოიწვია
იაროსლავ იასენეცმა, მეუ სასულიერო პირმა, რომელიც ჩართულია სამხედრო პერსონალის სულიერ ზრუნვაში, ლგბტ სამხედრო მამაკაცს ვიქტორ პილიპენკოს და მის პარტნიორს დაუპირისპირდა, რომლებიც ერთმანეთს კოცნიდნენ ლვოვის წმინდა ანდრიას ეკლესიის მახლობლად და მოუწოდებდნენ ჰომოსექსუალებს მოეწყოთ ფლეშმობი - კოცნა ტაძართან. ამის შესახებ "მღვდელმა" თავის YouTube არხზე გამოქვეყნებულ მიმართვაში თქვა.
იასენეცმა აღნიშნა, რომ ფლეშმობის ორგანიზატორებს შეუძლიათ მასთან მისვლა „ძმური საუბრისთვის“, რომელიც ჩატარდება ან რინგზე, ან ტატამზე, გალიაში, დახურულ ეზოში ან მსგავს ადგილას.
„მღვდლის“ თქმით, ლგბტ აქტივისტებს „ისე ძლიერად უნდა ჩაარტყან უკანალში, რომ ეს ღვიძლში იგრძნონ“.
იასენეცმა ასევე გაკიცხა სხვა რელიგიები, კერძოდ, უბკე და მეუ, რომ ჯერ კიდევ არ რეაგირებენ ლგბტ კოცნაზე ტაძრის მახლობლად.
„ჩვენ, ქრისტიანები, მოწოდებულნი ვართ გვიყვარდეს ყველა ადამიანი, თუნდაც თქვენნაირი დეგენერატი. მაგრამ ჩვენ მოწოდებულნი ვართ უფრო მეტად გვიყვარდეს ღმერთი. <…> მე ყველას, ვინც ასე გაბედულად იწელება ტაძრის წინ და ათავსებს მას ინტერნეტში, ვიწვევ ძმურ შეხვედრაზე“, - თქვა მან.
შეგახსენებთ, რომ ლგბტ წყვილებმა კოცნის ფლეშმობი მოაწყვეს ლვოვის უბკე-ის ეკლესიასთან.
როგორც მჟკ იტყობინება, მეუ-ს სასულიერო პირმა იაროსლავ იასენეცმა თქვა, რომ მესამე რაიხი აშენდა სწორ წმინდა პრინციპებზე და იხსნა სამყარო ბოროტებისგან.