რკე-ის დელეგაციამ პატრიარქ ბართლომეოსთან ერთად ილოცა ფანარში
2023 წლის 30 ნოემბერს რომის კათოლიკური ეკლესიის დელეგაციამ პატრიარქ ბართლომეოსთან ერთად ილოცა ფანარში, იუწყება ბერძნული ვებგვერდი Vima Orthodoxy.
კათოლიკური დელეგაცია მოციქულ ანდრია პირველწოდებულის ხსენების დღესასწაულზე ფანარს ეწვია.
ფანარის მეთაურის სამსახურში, რკე-ის წარმომადგენლების გარდა, კონსტანტინოპოლისა და ბერძნული ეკლესიების იერარქები, ასევე უკრაინის ყოფილი ელჩი თურქეთში ვასილი ბოდნარი და გენერალური კონსული რომან ნედილსკი იმყოფებოდნენ.
თანამდებობიდან გათავისუფლების შემდეგ პატრიარქმა ბართლომემ რომის კათოლიკური ეკლესიის ოფიციალურ დელეგაციას მიმართა, სადაც ტრადიციულად ხაზი გაუსვა კათოლიკეებსა და მართლმადიდებლებს შორის ევქარისტიული ერთიანობის აუცილებლობას.