უუს-ში რაბინს მოახსენეს მათი ძალისხმევის შესახებ რფ-ის ანტისემიტებთან ბრძოლაში
უუს-ის ხელმძღვანელობამ მიიწვია უკრაინის მთავარი რაბინი მოშე რეუვენ ასმანი, რათა მოეხსენებინა ანტისემიტიზმის წინააღმდეგ საბრძოლველად ჩატარებული სამუშაოები რამდენიმე ქალაქში, იუწყება ასმანი Facebook-ზე.
რაბინმა შეაქო უსაფრთხოების ძალები და თქვა, რომ "სასიამოვნო შთაბეჭდილება მოახდინა" მათმა ოსტატობამ.
მისი თქმით, უუს-ს ოფიცრებმა გამოავლინეს რუსეთის ფედერაციის მოქალაქეების მიერ ორგანიზებული ანტისემიტური პროვოკაციების სერია, რომლებიც ასევე ამზადებდნენ ტერაქტებს.
„ღვთის წყალობით, ეს არ მოხდა სამართალდამცავების დროული ჩარევის შედეგად“, - წერს რაბინი.
მისი თქმით, რუსები „ცდილობდნენ გამოეყენებინათ ბავშვები თავიანთი მიზნების მისაღწევად - განეხორციელებინათ ანტისემიტური მოქმედებების სერია უკრაინასა და ისრაელს შორის კონფლიქტის წარმოსაქმნელად“.
აზმანმა დარწმუნებულია, რომ ”უკრაინის უსაფრთხოების სამსახური მზადაა უპასუხოს უკანონო გამოვლინებებს და ითხოვს შეატყობინონ ნებისმიერი საეჭვო ქმედების შესახებ” ებრაელების წინააღმდეგ.