მიტ. ლონგინი ჯანმრთელობის გაუარესების გამო კვლავ საავადმყოფოში მოათავსეს
2023 წლის 12 დეკემბერს ექიმებმა მიტროპოლიტი ლონგინი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, რომელმაც ზაფხულში მძიმე ინსულტი მიიღო. ამის შესახებ მჟკ-ს ბანჩენის მონასტრის წყარომ შეატყობინა.
წყაროს ცნობით, უმე-ის იერარქი გულის პრობლემების გამო საავადმყოფოში მოათავსეს. ექიმებმა უკვე დაუდგინეს წინაგულების ფიბრილაცია.
ბანჩენის მონასტრის მრევლი და სასულიერო პირები, სადაც ეპისკოპოსი მსახურობს, მორწმუნეებს სთხოვენ, ილოცონ მოზღვრის ჯანმრთელობისთვის.
მონასტერში დარწმუნებული არიან, რომ ეპისკოპოსის ავადმყოფობა დაკავშირებულია მასზე ხელისუფლების მუდმივ ზეწოლასთან, სასამართლო მოსმენებთან და ჩხრეკებთან, რომელთა ჩატარებაც უუს-ის თანამშრომლებმა ცდილობდნენ ბანჩენში.