ს.დელოვოეში პოლიციამ უმე-ს მრევლს ტაძრის გზა გადაუკეტა- მედია
2021 წლის 3 თებერვალს  კარპატის ოლქის სოფელ დელოვოეში წმინდა მიძინების სახელობის ტაძრისკენ მიმავალი გზა გადაკეტეს,შევიდნენ ტაძრის ტერიტორიაზე პოლიციელები და მორწმუნეებს არ უშვებენ საღამოს ლოცვაზე. იტყობინება სამაუწყებლო არხი ,,დოზორი’’ «Первом Казацком» -ზე.
«კარპატის ოლქის სოფელ დელოვოეში უმე-ს წმინდა მიძინების ტაძრის მრევლს არ უშვებენ ტაძარში საღამოს ლოცვის ჩასატარებლად. ბოლო ცნობებით, ტაძრის ირგვლივ პოლიცია დგას, რომლებიც არ უშვებენ ტაძრის ტერიტორიაზე მორწმუნეებს, და სთავაზობენ სიტუაციაში გასარკვევად მიმართონ კარპატის ოლქის აღმასრულებელი სამსახურის წარმომადგენლებს.», – ნათქვამია მიმდინარე პროცესების ადგილიდან გავრცელებულ ვიდეოში.
შეგახსენებთ, ადრე უმე-ს საზოგადოება სოფელ დელოვოეში, რომლის ტაძარიც უკანონოდ დაარეგისტრირეს მეუ-ს კუთვნილებაში, თხოვნით მიმართეს ვლადიმერ ზელენსკის ჩარეულიყო მიმდინარე პროცესში. ასევე მორწმუნეებმა მეუ-ში გადასულ თანასოფლელებს სთხოვეს მისულიყვნენ კონფლიქტის მშვიდობიანი გზით გადაწყვეტამდე - მიეცათ ფული და მიწის ნაკვეთი ახალი ტაძრის ასაშენებლად.