მეუ-ს მღვდელმა ქსელში დადო მიხაილოვცის ტაძრიდან მოპარულ შესამოსელში ფოტო
მეუ-ს „მღვდელმა“, რომლებიც უშუალოდ იღებდნენ მონაწილეობას უმე-ს ტაძრის წართმევაში სოფელ მიხაილოვცში, გამოაქვეყნა მიტაცებულ ტაძარში მისი „მღვდელმსახურების“ ამსახველი ფოტო.
მეუ-ს სასულიერო პირი სერგეი ორლოვსკი პოზირებს მისი მონაწილეობით დაკავებული ვინიცკის ოლქის სოფელ მიხაილოვცში მთავარანგელოზ მიქაელის სახელობის ტაძარში შესამოსელით, რომელიც შეიძნა უმე-ს თემმა. ამის შესახებ დაიწერა უმესმოგილევ-პოდოლსკის ეპარქიის ქალაქის ტიპის დასახლების, მორუვანიე კურლოვცის ღვთისმშობლის შობის სახელობის ტაძრის Facebook - გვერდზე.
„მეუ-ს წარმომადგენელმა სერგეი ორლოვსკიმ, ელემენტარული სირცხვილის გრძნობის გარეშე, თავის Facebook- გვერდზე გამოაქვეყნა ფოტო დაკავებული ტაძრიდან, რომელშიც მოპარულ სამოსშია გამოწყობილი. რეიდერის სითავხედეს ზღვარი არა აქვს, საქმე ეხება არა უკრაინის კანონების დარღვევას, რითიც მეუ-ს რეიდერები არიან ცნობილები, არამედ ქრისტიანის ელემენტარულ სინდისს. როგორ შეიძლება ილოცო მოპარულით? რას ასწავლის ასეთი „მვდელი“ სხვა ადამიანებს?“ - ნათქვამია შეტყობინებაში.
შეგახსენებთ, 2019 წლის აპრილში მეუ-ს აქტივისტებმა სოფელ მიხაილოვცის მიქეილ მთავარნგელოზის სახელობის ტაძრის საკეტი გაჭრეს, სრულად უგულებელყვეს რა სამართალდამცავი ორგანოების წარმომადგენლის მოწოდება არ განეხორციელებინათ მართლსაწინააღმდეგო ქმედებები. მოვლენების ადგილას იყო მეუ-ს „მღვდელი“ სერგეი ორლოვსკი, რომელიც რამოდენიმე თვე აქეზებდა ადამიანებს არა მხოლოდ მიხაილოვცში, არამედ მთელს რაიონში.
სოფელ მიხაილოვცის უმე-ს მორწმუნეები, რომლებიც ტაძრის აღდგენაზე მუშაობდნენ 2000 წლიდან და მასში ჩადეს მთელი თავიანთი ძალები, ამჟამად ღვთისმსახურებას კერძო სახლში აღავლენენ.