"ხალხის მსახურები"არ დაუჭერენ მხარს პოროშენკოს კანონპროექტს-პარტიის მეთაური
უმაღლესი რადის დეპუტატები პარტიიდან "ხალხის მსახურები" არ დაუჭერენ მხარს პეტრე პოროშენკოს №5101 კანონპროექტს, რომლის მიხედვით რელიგიური ორგანიზაცია, "რომელიც საფრთხეს უქმნის დამოუკიდებლობას და ტერიტორიულ მთლიანობას, სასამართლოს გადაწყვეტილებით უნდა იქნას ლიკვიდირებული, განაცხადა «СТРАНА.ua» -ს პარტიის მეთაურმა ალქესანდრ კორნიენკომ.
ამასთან მან აღნიშნა, რომ "მსახურები" ამზადებენ ალტერნატიულ კანონპროექტს "კოლაბორანტებზე", მაგრამ მასში არ ფიგურირებენ რელიგიური ორგანიზაციები. "თუ საუბარია ე.წ. "კოლაბორანტების" კანონზე, მაშინ ჩვენ გვაქვს ალტერნატივა და მასში ზუსტად არ არის რელიგიური ორგანიზაციები, მე ის წავიკითხე,-თქვა კორნიენკომ. -თუ ეს კანონი ინფორმაციულ უსაფრთხოებაზეა, მაშინ ვფიქრობ, მასაც ექნება ალტერნატივა, რაც შეეხება "ევროპული სოლიდარობის" პარტიის ყველა ინიციატივას, ჩვენ უეჭველად გვექნება ალტერნატიული კანონპროექტები."
როგორც ადრე მჟკ იუწყებოდა, პოროშენკოს კანონპროექტი მთავრობის წინააღმდეგ განაწყობს მილიონობით უმე-ს მორწმუნეებს, თვლის პოლიტოლოგი ალექსანდრ ბონდარენკო.