ზელენსკიმ პაპი ფრანცისკე მოიწვია უკრაინის დამოუკიდებლობის 30 წლისთავზე
უკრაინის პრეზიდენტმა ვლადიმერ ზელენსკიმ რომის კათოლიკური ეკლესიის მეთაური პაპი ფრანცისკე მოიწვია უკრაინის დამოუკიდებლობის 30 წლისთავის აღსანიშნავად, იუწყება უკრაინის მინისტრთა კაბინეტის სამდივნოს კომუნიკაციების დეპარტამენტი.
2021 წლის 25 მარტს ვატიკანის სამოციქულო სასახლეში უკრაინის პრემიერ მინისტრმა დენის შმიგალმა რომის პაპს შეხვედრის დროს მოსაწვევი გადასცა. «მის უწმინდესობას რომის პაპს ფრანცისკეს უკრაინის პრეზიდენტისგან სახელმწიფო დამოუკიდებლობის დღის აღსანიშნავად მოსაწვევი გადასცა პრემიერ მინისტრმა», – გადმოსცემს განყოფილება.
მიიღო თუ არა რომის პაპმა ფრანცისკემ უკრაინის პრეზიდენტისაგან დღესასწაულზე მოწვევა, რომელსაც ფანარიონის მეთაური უკვე დაეთანხმა, კამბიონში არ დაუდასტურებიათ.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ვლადიმერ ზელენსკიმ უკრაინის დამოუკიდებლობის 30 წლისთავის აღსანიშნავად პატრიარქი ბართლომე დაპატიჟა.