დუმენკოს საავიაციო უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება მიენიჭა
სერგეი დუმენკოს მიენიჭა ეროვნული საავიაციო უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება, იუწყება მეუ-ს ვებგვერდი. დოქტორი ეპიფანეს ატრიბუტები ეროვნული საავიაციო უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს სხდომაზე გადასცეს.
დაჯილდოების შემდეგ დუმენკომ გამოაცხადა, რომ ავიაციის დოქტორის წოდება არა მხოლოდ მას, არამედ მთელ მეუ-ს მიენიჭა.
„მე ვიღებ ამ მაღალ ტიტულს იმის გაგებით, რომ იგი მომანიჭეს არა მხოლოდ პირადად მე, როგორც წინამძღვარს, არამედ მთელ ჩვენს მრავალმილიონიან ადგილობრივ უკრაინულ მართლმადიდებლურ ეკლესიას, უკრაინელი ხალხის ეკლესიას“, - თქვა სერგეი პეტროვიჩმა.
მან ასევე გაიმეორა ფილარეტ დენისენკოს მიერ გამოგონილი ფორმულა, რომ „ჩვენ მივყვებით ჭეშმარიტების გზას და სადაც არის ჭეშმარიტება, იქ არის ღმერთი და სადაც არის ღმერთი, იქ ყოველთვის არის გამარჯვება“.