არტემ დმიტრუკი უფლებადამცველ რობერტ ამსტერდამს შეხვდა
2024 წლის 23 თებერვალს დეპუტატი არტემ დმიტრუკი შეხვდა ადვოკატს რობერტ ამსტერდამს, რომელიც იცავს უმე-ს უფლებებს საერთაშორისო დონეზე.
არტემ დმიტრუკმა თავის ტელეგრამ-არხზე განაცხადა, რომ შეხვედრაზე დაისვა სხვადასხვა სამართლებრივი საკითხები და მათი სისტემური დარღვევის შემთხვევები.
დეპუტატის თქმით, ამერიკული საზოგადოების პოზიცია უცვლელი რჩება: „მოქალაქეთა უფლებები, რელიგიის არჩევანი, კომუნიკაციის ენა და სიტყვის თავისუფლება ფუნდამენტური ღირებულებებია მთელი დემოკრატიული საზოგადოებისთვის“.
მას ასევე მიაჩნია, რომ ამერიკელ პოლიტიკოსებს სურთ, უკრაინაში დაინახონ ცივილიზებული სამყაროს ძირითადი ღირებულებების დაცვა.