ოდესის ეპარქია 2 მარტის საჰაერო თავდასხმის შედეგად დაზარალებულებს დახმარებას გაუწევს
უმე-ის ოდესის ეპარქია გაუწევს ყველა საჭირო დახმარებას და მიიღებს მონასტერში 2024 წლის 2 მარტს ოდესის საცხოვრებელ კორპუსზე რუსული საჰაერო ძალების დარტყმის შედეგად დაზარალებულებს. ამის შესახებ იტყობინება ეპარქიის პრესსამსახურის ფეისბუქ-გვერდი.
დახმარების გაწევასთან დაკავშირებული ყველა კითხვისთვის უნდა დაუკავშირდეთ ეპარქიის ცხელ ხაზზე: +380936150820
ეპარქიამ ასევე აღნიშნა, რომ მათი სასულიერო პირები აგრძელებენ ლოცვას კასპეროვსკაიას ღვთისმშობლის ხატისადმი და მფარველობას სთხოვენ მას.
2 მარტის ღამეს ოდესაში მრავალსართულიანი შენობა ნაწილობრივ დაინგრა რუსული ,,შაჰედის’’ დარტყმის შემდეგ. სამაშველო ოპერაცია რამდენიმე დღე გაგრძელდა, რის შედეგადაც ცნობილი გახდა, რომ დაიღუპა 12 ადამიანი, მათგან 5 ბავშვი. უმცროსი ბავშვი 4 თვის იყო.
როგორც მჟკ იტყობინება, რუსეთის შემოჭრის წლისთავზე, უმე-ის წინამძღვარმა ილოცა უკრაინის შეიარაღებული ძალებისა და ყველა უკრაინელისთვის.