ღვთის მიმართ წყენას არ განვიცდი - ბაპტისტი, რომლის ცოლ-შვილი ოდესის დაბომბვის შედეგად გარდაიცვალა
ოდესის ბაპტისტური თემის წევრმა სერგეი გაიდარჟიმ, რომელმაც რუსული თვითმფრინავის დარტყმის შედეგად დაკარგა ცოლი ანა და 4 თვის ვაჟი ტიმოფეი, ისაუბრა, თუ როგორ აღიქვამდა ამ ტრაგედიას. ვიდეო YouTube-ის არხზე «Медиа материалы мсц ехб» გამოქვეყნდა.
”იცით, მე ღმერთისგან განაწყენებული არ ვარ. მეე მესმის. მე მივიღე მკაფიო პასუხი, რატომ არ წაგვიყვანა უფალმა იმ ღამით, - თქვა სერგიმ. ჩვეულებრივ ის იძინებდა უფროს ქალიშვილთან ერთად, შემდეგ კი ცოლმა თავისთან უხმობდა, მაგრამ დარტყმის ღამეს ასე არ მოხდა.
მისი თქმით, ღმერთმა ანა წაიყვანა, რადგან ის მზად იყო წასასვლელად, თვითონ კი არა.
„მივხვდი, რომ მზად იყო და უფალმა წაიყვანა ანა. მე არ ვიყავი მზად. ”მე არ ვარ მზად”, - ამ კითხვას სვამს თითოეული ჩვენთაგანი, თორემ ღმერთი უკვე წაგვიყვანდა ყველას, - თქვა სერგეიმ.
მისი თქმით, საბავშვო ოთახი, სადაც ის თავის უფროს ქალიშვილ ლიზასთან ერთად იმყოფებოდა დარტყმის დროს, სასწაულებრივად გადაურცა დანგრევას.
მამაკაცის თქმით, მას მხოლოდ ძალიან აწუხებდა, რომ მისი ცოლი და ვაჟი სიკვდილის წინ არ დატანჯულიყვნენ. ექსპერტებმა ეს დაადასტურეს. „ეს ძალიან სწრაფად მოხდა და მათ ტანჯვა  არ განუცდიათ. ეს ჩემთვის ძალიან მნიშვნელოვანი იყო“, - განაცხადა სერგეიმ.