უბკე-ის ეკლესიაში ლგბტ თემმა კოცნით ფლეშმობი წამოიწყო
ლგბტ თემის წარმომადგენლებმა გადაწყვიტეს მხარი დაუჭირონ სერგეი ჟადანს და კრისტინა სოლოვს, რომლებიც სკანდალში გაეხვნენ მას შემდეგ, რაც მათი ვიდეო გამოქვეყნდა, სადაც ერთმანეთს კოცნიან უბკე ეკლესიაში, იუწყება გამოცემა Rayon .
ლგბტ თემი ამბობს, რომ ფლეშმობი, რომელშიც გეი წყვილები აქვეყნებენ თავიანთ ფოტოებს ეკლესიაში კოცნის დროს, მიზნად ისახავს სიყვარულის ყველა გამოვლინების დემონსტრირებას.
„ჩვენ მოვუწოდებთ ყველა გეი წყვილს, მოვიდნენ წმინდა ანდრიას ეკლესიაში და აკოცონ ერთმანეთს - ამით შევახსენოთ მათ, ვინც იქ რიტუალებს ატარებს, რომ მათ არ შეუძლიათ სიყვარულის დაგმობა და დასჯა“, - აღნიშნა ვიქტორ პილიპენკომ თავის გზავნილში.
მან ასევე დაწერა, რომ ტაძარში არ შეუშვეს და შემდეგ ჯერზე ეკლესიაში კოცნის პირობა დადო.
უბკე-მ განაცხადა, რომ ჟადანასა და სოლოვის სკანდალური კლიპი უნდა მოიხსნას ინტერნეტიდან და ასევე შეუჩერა ლვოვის წმინდა ანდრიას ეკლესიის მოძღვარს მსახურების უფლება. ლგბტ ფლეშმობზე აქ კომენტარი ჯერ არ გაკეთებულა.
როგორც მჟკ იტყობინება, მანამდე ხუთმა სამხედრომ და მოხალისემ უარი თქვეს უმე-კს ჯილდოზე სამხედრო პირისა და გეის ვიქტორ პილიპენკოს მიმართ სოლიდარობის გამოხატვით, რომელსაც ფილარეტმა წაართვა მედალი მას შემდეგ, რაც შეიტყო მისი სექსუალური ორიენტაციის შესახებ.