იტალიაში ჩიფსების რეკლამა მკრეხელობისათვის აკრძალეს
იტალიაში რეკლამების კონტროლის სახელმწიფო ორგანომ აკრძალა Amica Chips ვიდეორგოლი მკრეხელობისათვის,-იუწყება The Guardian. რეგულაციის კომისიის დასკვნის თანახმად, Amica Chips -ის რეკლამა შეურაცხყოფს მორალურ, სამოქალაქო და რელიგიურ რწმენებს.
სიუჟეტი 30-წამიან სარეკლამო რგოლში მიმდინარეობს მონასტერში. მონაზვნები მიდიან საკურთხეველთან და ემზადებიან ზიარებისთვის, და ამ დროს მათი წინამძღვარი ტკაცუნით ჭამს ჩიპსებს. ვიდეო სრულდება პროდუქტის გამოსახულებით და ლოზუნგით  «Amica Chips the Divine Daily» («Amica Chips ღვთიური ყოველდღიურად»).
რეკლამამ გამოიწვია კათოლიკების აღშფოთება. გაზეთი  Avvenire, რომელიც მიეკუთვნება იტალიის ეპისკოპოსების კონფერენციას, განაცხადა, რომ შეილახა მორწმუნეთა გრძნობები.
„ქრისტე, რომელიც გადაიქცა ხრაშუნა ჩხირად. დამცირებული და შებილწულია, ისევე როგორც 2000 წლის წინ. Amica Chips -მა  აირჩია  პროვოკაცია, როგორც კომუნიკაციის საშუალება“,-ნათქვამია სარედაქციო სტატიაში.
სარეკლამო სააგენტო შეეცადა თავის მართლებას,რომ რგოლი შექმნილია ბრიტანული ირონიით და მიზნად არ ჰქონია ვინმესთვის შეურაცხყოფის მიყენება.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, უკრაინელმა ლგბტ სამხედომ მოუწოდა  ლვოვის უბკე ტაძართან მოაწყონ კოცნის ფლეშმობი მუსიკოსების მხარდასაჭერად, რომლებმაც იქ ჩაწერეს ვიდეოკლიპი.