რადასთან და პრეზიდენტის ოფისთან მივიდა 20 000-ზე მეტი მორწმუნე,-"მირიანე"
უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის 20 000-ზე მეტი მორწმუნე მივიდა 2021 წლის 15 ივნისს უმაღლეს რადასა და უკრაინის პრეზიდენტის ოფისთან, რათა გადაეცათ თხოვნა  ეკლესიისა და საკუთარი  უფლებების დასაცავად.
ამაზე მჟკ-ს გადასცეს ლოცვითი აქციის ორგანიზატორებმა საზოგადოებრივი გაერთიანება "მირიანე"-დან.
შეგახსენებთ, 15 ივნისს საზოგადოებრივი გაერთიანება "მირიანე"-ს წარმომადგენლებმა უმაღლეს რადაში მიიტანეს ორი კანონპროექტი, რომელმაც უნდა დაიცვას უმე-ს მორწმუნეთა უფლებები. "მირიანე"-მ მოუწოდა უკრაინის მართლმადიდებლებს  შეუერთდნენ ლოცვით დგომაში პარლამენტთან, რათა მხარი დაუჭირონ ამ  ინიციატივას. შემდგომ ეს კანონპროექტები ასევე  გადასცეს პრეზიდენტის ოფისში.