ზელენსკი: ჩვენ ვაფასებთ ბართლომეოსის ძალისხმევას უკრაინაში მართლმადიდებლობის განვითარებისთვის
ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა, რომ აფასებს კონსტანტინოპოლის პატრიარქ ბართლომეოსის ძალისხმევას უკრაინაში მართლმადიდებლობის განვითარებისთვის.
უკრაინის პრეზიდენტის ვებგვერდზე გამოქვეყნებულ შეტყობინებაში აღნიშნულია, რომ პატრიარქ ბართლომესთან შეხვედრისას ვოლოდიმერ ზელენსკიმ მადლობა გადაუხადა ფანარის ხელმძღვანელს შვეიცარიაში მშვიდობის გლობალურ სამიტში მონაწილეობის მისაღებად მსოფლიოს ქვეყნების მოზიდვისთვის.
თავის ტელეგრამ-არხზე ზელენსკიმ დაწერა: „ჩვენ ასევე ვაფასებთ უწმინდესის ძალისხმევას უკრაინაში მართლმადიდებლობის განვითარებისა და განმტკიცების ხელშეწყობისა და ამ საკითხზე მსოფლიოს სამღვდელოებასთან და პარტნიორ სახელმწიფოებთან დიალოგთან“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ადვოკატ რობერტ ამსტერდამის თქმით, შვეიცარიის სამიტის შემდეგ ხელისუფლება გააძლიერებს უმე-ის წინააღმდეგ რეპრესიებს.